O MILI

Již od dětství jsem tíhla k ručním pracem a tvoření mě provází celý život. Ať už se jednalo o pletení, háčkování, šití, vyšívání, drátkování, výroba z pedigu, tvorba dušičkových věnců, vše jsem toužila vyzkoušet. Ve své nelehké životní situaci jsem se dostala k tvorbě z hlíny. Tato tvorba mě učarovala a rozhodla jsem se v ní zdokonalit. Začátky nebyly lehké, ale svou touhou, pílí a láskou k práci jsem docílila toho, že moje výrobky zdobí mnoho zahrad nejen u nás, ale i v zahraničí. Někteří zákazníci si má díla dokupují a dokonce je i sbírají, čeho si nesmírně vážím. Je mnoho zákazníků, co se ptají, co nového jsem opět vytvořila, co ještě nemají.

„Základy keramiky jsem získala na keramickém kurzu. Další mé vzdělávání bylo o vyhledávání informací a jak jinak než pokus omyl. Nevzdala jsem to. Když jsem otevřela pec a vytáhla z ní keramiku, která měla krásnou přírodní barvu, vypadala jako ze dřeva, rozzářilo se mi srdíčko. Věděla jsem, že je to, co chci – dělat lidem radost. Každé mé dílko je originál. S každou sovičkou, andílkem, skřítkem, čertem, ježibabou, vážkou, včelkou, ptáčkem, vodníčkem, žábou, kočičkou, ovečkou či lampičkou a nebo kytičkou si hezky ručně vyhraju. …… za ty roky sortiment stále rozšiřuji a stejně se rozšiřují sbírky mých zákazníků. Jsou to hlavně oni, co mě ženou stále dál ke zdokonalování a vymýšlení nových a nových výrobků. Odměnou mi jsou rozzářené oči a úsměv před mým stánkem a v obchůdku. Stále častěji mě oslovují děti i rodiče a tak své zkušenosti také předávám dál.

Díky zákazníkům, kteří mé dílka stále víc a víc poptávají, moje keramika obstála ve velké konkurenci. Bez uměleckého vzdělání, se svoji pílí jsem se časem zdokonalila. Originály z mojí dílny jsou pro zkrášlení nejen zahrad, ale i vašich domovů. Keramika Mili se svými dílky získala mnoho ocenění a umístění v keramických soutěžích. Mohli jste vidět výstavu v muzeu, ve Velkých Karlovicích. Mou práci jste také viděli v toulavé kameře. A na mnoha a mnoha řemeslných akcích. Cením si toho, že jsem se dostala mezi špičku v naší zemi a docílila toho, že má originální ruční tvorba je nezaměnitelná.

Sovičku, andílka, zvoneček pro radost a štěstí, či cokoliv z malé dílničky by jste měli mít. Udělejte si výlet na Hostýn a navštivte útulný, kreativní obchůdek KeramikaMili, který je kousek od muzea židlí TON. Návštěvu je třeba dohodnout telefonicky.